Trieste’de yaşayan insanlar olarak her gün iş olanaklarının belirsizliği,yaşamsal ihtiyaçlarının pahalılaşması,hava kirliliği ve hizmet eksikliği gibi bir çok sorun ile karşı karşıyayız.

 Burada yaşayan insanlar olarak bu şehrin potansiyelini biliyoruz fakat belediyemizin yanlış seçimlerinden dolayı bir çok engel açığa çıkmıştır.

 Şehrin yönetimi,insanlarını umursamayan bir yönetim biçimi.Trieste’de yaşayan ve çalışan kişilerin arzu ile beklentilerini göz ardı eden,insanlar arası etkileşimi sıfırlayan ve gün geçtikçe toplum hayatından uzaklaşan kadın ve erkek sayısını arttıran bir yönetim biçimi yer almaktadır.

 Artık bu duruma boyun eğemeyiz.Şehrin hak ettiği parlak geleceği ve bunun için gerekli çalışmaları hemen başlatmak için mevcut yönetim biçiminin değişmesi gerekiyor.

 Trieste’yi; ekonomik adalete önem veren,iklim değişikliğinin zararlarını azaltmak isteyen ve sosyal etkinlik ile dayanışmayı destekleyen bir yönetim biçimini sürdürmeyi amaçlıyoruz.

  Bunun için bir Şehir Kurulu açacağız.Burada herkesin ortak kararları ile istediğimiz Trieste’ye yön vereceğiz.

 İlk hedefimiz 2021 yılının belediye seçimlerine katılımı sağlamak.Fakat uğraşlarımız burada sona ermeyecektir,üstte belirtilenleri de gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

  Aşağıda Trieste’nin toplumu için iyileştirmek istediğimiz konuları açıklayacağız.Bu konuların detaylarına önümüzdeki aylarda ilgili kişilerle tartışacağız.

ADALETLİ BİR EKONOMİ 

Adaletli ve çevresinin imkanlarını değerlendirebilen bir ekonomi için belediyenin çabasına ihtiyaç vardır.

 İlk yılda;Adesso Trieste,iş alanlarında çevre temizliğini koruyan uygulamalar uygulanacaktır

İlk beş yılda;Adesso Trieste,ihale edilen şirketlerin işçilerinin yasal ödemelerini yapmasını ve şirketin çalışma sürekliliğini sağladığına dikkat edecektir.

İlk on yılda;Adesso Trieste,Porto Vecchio (Eski Liman) bölgesinin çevre dostu üretimi ile şehrin ekonomik olarak yenilenmesini sağlayacaktır.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE CİDDİ BİR TEPKİ 

 Şehir yaşamını doğal çevrenin sağlığına korumaya uygun hale getirilecektir.

İlk yılda;Adesso Trieste,şehrin mahallelerde yaşayan ailelere uygun enerji tasarrufları gerçekleştirilecektir

İlk beş yılda;Adesso Trieste,şehrin trafiğinin tıkanıklığını azaltmayı amaçlayarak ücretsiz toplu taşıma araç miktarını arttıracaktır.

İlk on yılda;Adesso Trieste,şehrin kuzeyinde ve güneyinde orman alanları yapılacaktır.

 

HERKES İÇİN TOPLUMSAL GÜVENLİK 

  Şu ana kadar yönetime geçenler;toplum içerisindeki ırkçılığın verdiği güvensizlik hissini umursamayan,çeşitli sosyal tabakalar arasındaki haksızlığı görmezden gelen ve benzeri durumların beterleşmesine izin veren kişilerdi.

 Biz şehir içerisinde insanların beraber olabilecekleri alanları düzeltmeyi ve herkese eşit olanaklarda eğitim,iş vs. olanaklarını sunmak istiyoruz. 

İlk yılda;Adesso Triesto,çeşitli kapalı alanların yenilenmesi amaçlıyor

İlk beş yılda;Adesso Trieste,mahallelerde komite üyelerinin toplanması için evler inşa etmek ve insanların bir arda bulunabileceği parklar yapmak istiyor.

İlk on yılda;Adesso Trieste,kullanılmayan toplu konutları restore edilerek toplu konutların bekleme listesini sıfırlamayı amaçlıyor.

 

YENİ SOSYAL DAYANIŞMA VE ETKİNLİK UYGULAMALARI

 Trieste’nin stratejik coğrafi konumu bencil bir siyasi yönetimden dolayı yıllar boyunca gücü azalttırıldı ya da gücü inkar edildi.

 Şehrin Avrupa’nın ortasında olmasıyla gelen değerli coğrafi konumunun gücünden yararlanmayı amaçlıyoruz.

İlk yılda;Adesso Trieste,komitelerin sosyal hizmetlere dair tavsiye ile isteklerine dikkat verecek.

İlk beş yılda;Adesso Trieste,belediyenin kararlarına mahalle komitelerinin katılmasına izin verecektir.

İlk on yılda;Adesso Trieste,sınırlar arası ticaret ve hizmet için metropolitan bir alan yaratmayı amaçlıyor.